diyetform.com
diyet

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarZayıflama Hareketleri

Zayıflama hareketleri yapmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için illa spor merkezlerine kayıt yaptırmanıza gerek yok. Spor salonuna gitmek için vaktim yok veya param yok diye kendinize bahaneler geliştirmeyin. Evde kendi kendinize düzenli olarak yapabileceğiniz egzersizlerle sağlam bir vücuda ve sıkı bir forma kavuşmanız mümkün. Bunun için programlı bir şekilde egzersiz yapmalısınız. Spor uzmanları özellikle kadınların basen, kalça ve bellerinden şikâyet ettiklerini belirtiyorlar ve egzersizlere bu bölgelere ağırlık verilmesini tavsiye ediyorlar

Zayıflama hareketlerine başlamadan önce ısınma hareketleri olarak 30 dakika koşu bandında terlemenizin faydası olacaktır. Terlemenin ardından karın ve kalça egzersizlerine başlamak doğru olacaktır. İki hafta bu bölgelere çalışma yapıldıktan sonra isteğinize bağlı olarak göğüs, bacak veya kol kas gruplarına çalışma yapabilirsiniz.

Sabah yapılan sporun da altını çizmeden geçemeyeceğim. Sabah erken saatlerinde yağ asitlerinin vücutta en fazla biriktiği dönemdir. Bu yüzden sabah kahvaltısından önce spor ve egzersiz yapmanız kilo verebilmeniz için oldukça uygun bir saattir. Fakat spor tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. Düzenli spor yapıyor ve zayıflayamıyorsanız aşırı besin tüketiyorsunuz demektir. Bu yüzden spor yaparken diyetinize de dikkat etmelisiniz.

Göbek Zayıflama Hareketleri

 • Yere sırt üstü uzanarak dizlerinizi yarım bükün.  Ellerinizi ensenizde birleştirin ve derin bir nefes aldıktan sonra belinizden doğrularak kafanızı bacaklarınıza mümkün olduğunca yanaştırmaya çalışın ve tekrar sırtüstü pozisyonuna dönün. Bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapmaya devam edin. İlk günlerde aşırı yüklenmemeye özen gösterin. Çünkü egzersiz yaparken fazla hissetmesiniz de teriniz soğuduktan sonra çok yorulduğunuzu göreceksiniz. Aşırı yüklenirseniz beliniz tutulur. Günler geçtikçe kontrollü olarak hareketlerinizi artırın.
 • Ayakta dik dururken ellerinizi bacaklarınızın tam yanına sallayın. Sırayla bir sağ tarafa eğilin bir sol tarafa eğilin ve her eğildiğinizde elinizi diz hizasının altına getirmeye çalışın. Bu hareketleri yaparken kesinlikle dik durmalısınız. Sırtınızı öne eğerseniz tam verim alamazsınız. Bu hareketi düzenli olarak yaptığınız taktirde göbeğinizin yanlarının zayıfladığını olacaksınız. Her geçen dün bu hareketin sayısını artırarak devam edin.
 • Ayakta dik durarak bacaklarınızı yanlara açın. Bir oklava boynunuzun üzerine koyun ve ellerinizle o oklavayı yukarıda tutun. Belden altınız hiç hareket etmeden sabit bir şekilde kalsın. Belden üst tarafınızla bir sağa bir sola dönün. Sağa ve sola dönüşlerde mümkün olduğu kadar arkaya doğru bakmaya çalışın. Ne kadar arkaya yanaşırsanız o kadar verim alırsınız.
 • Yere sırt üstü uzanırken elleriniz yanlarınızda olsun. Sadece poponuz yere değecek şekilde belden üstünüzü ve dizlerinizi yukarıya kaldırarak kafanızı ve dizlerinizi birleştirmeye çalışın ve tekrar indirin. Tempolu bir şekilde bu hareketi yapmaya devam edin.
 • Yere sırt üstü uzanarak boynunuzu hafifçe kaldırın. Bacaklarınızı kırıp ellerinizi yukarı kaldırın. Ellerinizi indirdiğinizde bacaklarınızı uzatın.

Kalça Zayıflama Hareketleri

 • Ayakta dik pozisyonda durarak ellerinizi öne uzatın. Bacaklarınızı hafifçe açın ve gözleriniz parmaklarınıza odaklansın. Ellerinizi ne aşağı indirin ne de yukarı kaldırın. Bu pozisyonda iken dizlerinizi kırarak eğilin. Yere yaklaştıktan sonra tekrar kalkın. Bu hareketin sayısını her gün artırarak devam edin.
  Zayıflama Hareketleri

  Bir süre sonra bu hareketin kalçanızı zayıflattığını göreceksiniz.
 • Yerde kedi gibi emekleme pozisyonu alın. Kollarınız dik dursun. Sağ bacağınızı geriye doğru yere paralel seviyeye getirin. Ayağınızı bir aşağı indirin bir yukarı kaldırın. Aynı hareketi sonra sol bacağınız için yapın.
 • Sırtüstü yatarak bacaklarınızı dimdik tutun ve hafif yukarı kaldırın. Belden üst kısmınız yerde kalacak şekilde iki bacağınızı da yanlara açıp kapatın. İki bacağınızı da ayrı ayrı da yapabilirsiniz. Önce sağ bacağınızı yana açıp tekrar orta hatta getirerek bir müddet yaptıktan sonra sol bacağınızı aynı şekilde yapın.
 • Yana yan şekilde yatarak altta kalan elinizle başınızı yukarıda tutun. Her iki bacak üst üste pozisyondayken üstteki bacağınızı havaya kaldırıp indirin. Daha sonra ters dönerek diğer bacağı çalıştırın.

Bel Zayıflama Hareketleri

 • Düz bir seminde oturarak ayak tabanlarını yere koyun ve dizinizi kırın. Göğüs hizasında elinizle bir top tutun. Öne eğilmeden topu önce sağ tarafa çevirin. Bu sırada başınız ve boynunuz ters istikamete baksın. Sonra topu merkeze getirin ve sola çevirdiğinizde başınız ve boynunuzu sağ tarafa dönderin.
 • Yerde sağ tarafınıza yan yatın. Sağ kolunuzu sağ tarafa düz uzatın. Dizleriniz hafif bükük olsun. Sol kolunuz başınızın üzerinde bulunsun. Sol kolunuzdan destek alarak kalçadan belinizi kaldırın ve indirin. Aynı hareketi diğer tarafa dönerek sol tarafınıza uygulayın.
 • Ayakta bacaklarınızı yanlara açın ve sağ elinizle sol ayak parmaklarına değin. Ardından sol elinizle sağ ayak parmaklarınıza değin. Seri bir şekilde bu hareketi yapmaya devam ederseniz belinizin ne kadar inceldiğini zamanla göreceksiniz. Bel inceltme ve zayıflatma hareketlerinden en önemlisi bu harekettir.
 • Şayet koşu bandınız varsa ön kısmını 20 derece yukarı kaldırarak 15 dakika yokuş yukarıya doğru yürüyün. Hem bu hareket yüksek miktarda kalori yaktırmaktadır.
 • Ayaktayken veya yatar pozisyonda karnınızı içeri çekip 30-60 saniye bekledikten sonra dışarı çıkarın. Düzenli olarak yapılan bu hareketle beliniz bir ayda 1 cm kadar incelir.

Bacak Zayıflama Hareketleri

 • Bir sandalye üzerine oturun ve sandalye ile belinizin arasında boşluk kalmasın. Kalçanızı sandalyeye sabitleyin ve bacaklarınızı kalça seviyesine kaldırıp indirin. Bu hareket hem üst bacak hem de alt bacak kaslarının çalışmasını sağlayacaktır.
 • Evde step tahtanız varsa onu kullanabilirsiniz yoksa düz bir tahta bulabilirsiniz. Step tahtasına önce sağ ayakla çıkın sonra sol ayağınızı çıkarın. Ardından sağ ayağınızı indirin sonra sol ayağınızı indirin. Tempolu bir şekilde tahta üzerine çıkıp inin. Bu hareket hem bacaklarınıza kas yapacak hem de bacak zayıflama hareketlerinden biridir. Çünkü bu harekette yüksek kalori harcanır.
 • Bir sandalyenin önünde tek tarafınıza doğru yan yatın. Üstte kalan ayağınızı sandalyenin üzerine çıkarın ve altta kalan bacağı yukarı aşağı kaldırın. Ardından diğer bacağınızı aynı şekilde çalıştırın.
 • Yere sırt üstü yatın ve ellerinizle kalçadan destek alarak ayaklarınızı kaldırarak bisiklet çevirir gibi ayaklarınızı çevirin. Bacak kası yapmanın en iyi hareketlerinden biride budur.
 • Düz bir zemin üzerine oturarak bacaklarınızı uzatın. Bileklerinizin üzerine bir ağırlık koyarak yukarı kaldırıp indirin. Bu ağırlık çalışması ile bacak kaslarınız kasılacak ve kas yapmış olacaksınız.

Yayınlanma Tarihi : 08.12.2014 04:28:59

Zayıflama Hareketleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Zayıflama Hareketleri"


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kilo Aldırıcı

Kilo aldırıcı, kullanmanın kilo almaya oldukça büyük katkısı vardır. Kilo Almak için kişinin günlük harcadığı kaloriden daha fazlasını kazanması gerekir. Çünkü vücudumuzun yeni bir doku meydana getirebilmesi için enerjiye ihtiya...

Hamilelikte Diyet

Hamilelikte diyet yapmak uzman tarafından pek tavsiye edilmediği gibi bebeğin sağlığını da tehlikeye atabilecek bir eylemdir. Bu nedenden ötürü eğer anne adayının normalden fazla kilo potansiyeli var ise gebelik sürecinden önce ve...

Hamile Diyeti

Hamile diyeti, hamilelik döneminde genel olarak kadınlara diyet yapma ya da herhangi bir diyet programı uygulaması önerilmemektedir. Kadınların yapması gereken gebelikten önceki dönemde uygulayacakları diyet ve egzersiz programlar...

Hızlı Zayıflama

Hızlı Zayıflama, Zayıflamak herkesin isteğidir. Değişen yaşam koşulları ve yaşın ilerlemesiyle bünye kilo almaya başlar. Ancak doğanın şartları böyle diye buna müsaade etmek doğru değildir. Oysa hayatın en güçlü hissi açlıktır ve...

Gebelikte Kilo Alımı

Gebelikte kilo alımı, Gebelikte kilo alımı anne ve anne karnındaki bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Tüm gebelik boyunca 9-12 kilo alınması normal kabul edilmektedir. Gebeliğe normal kilolardan daha fazla kilo ile başlanmışs...

Emzirirken Kilo Vermek

Emzirirken kilo vermek, emzirme döneminde beslenme bebeğin gelecekte sağlıklı olması ve anne sütünü arttırmak için oldukça önemli bir rol oynar. Gebelik döneminde anne karnındaki bebeğin gelişimi için uygulanan beslenme alışkanlık...

1 Ayda 10 Kilo

1 Ayda 10 kilo, 1 ay her na kadar uzun bir zaman gibi gelse de 10 kilonun siz de büyük değişimler yaratacağı aşikar... Özellikle hem hızlı hem de sağlıklı kilo vermek pek çok kilo problemi yaşayan kişiler için arzu ettiği bir duru...

Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo vermek için birçok diyet listesi geziyor internet sitelerinde.  Üç günlük diyet, beş günlük diyet, bir haftalık diyet, kahve diyeti, çorba diyeti gibi birçok diyet menülerine ulaşmak mümkündür. Fakat bu diyet listele...

Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı

Hamilelikte kaç kilo alınmalı, hamilelik döneminde alınan kilo oranı anne adayının fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Anne adayının gebelikten önceki kilosu, plasenta, genetik faktörler ve beslenme alışkanlıkları...

1 Haftada 10 Kilo

1 Haftada 10 kilo, Şok diyet listeleri ile kısa süre de hızlı kilo vermek mümkün. Özellikle doktor kontrolü ile verilen diyet listeleri kişilerin daha sağlıklı kilo vermelerine yardımcı olurken aynı zamanda da hızlı ve etkin ki...Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

diyet, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Aralık - 2017