Zayıflama Hareketleri

Zayıflama Hareketleri

Zayıflama hareketleri yapmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için illa spor merkezlerine kayıt yaptırmanıza gerek yok. Spor salonuna gitmek için vaktim yok veya param yok diye kendinize bahaneler geliştirmeyin. Evde kendi kendinize düzenli olarak yapabileceğiniz egzersizlerle sağlam bir vücuda ve sıkı bir forma kavuşmanız mümkün. Bunun için programlı bir şekilde egzersiz yapmalısınız. Spor uzmanları özellikle kadınların basen, kalça ve bellerinden şikâyet ettiklerini belirtiyorlar ve egzersizlere bu bölgelere ağırlık verilmesini tavsiye ediyorlar

Zayıflama hareketlerine başlamadan önce ısınma hareketleri olarak 30 dakika koşu bandında terlemenizin faydası olacaktır. Terlemenin ardından karın ve kalça egzersizlerine başlamak doğru olacaktır. İki hafta bu bölgelere çalışma yapıldıktan sonra isteğinize bağlı olarak göğüs, bacak veya kol kas gruplarına çalışma yapabilirsiniz.

Sabah yapılan sporun da altını çizmeden geçemeyeceğim. Sabah erken saatlerinde yağ asitlerinin vücutta en fazla biriktiği dönemdir. Bu yüzden sabah kahvaltısından önce spor ve egzersiz yapmanız kilo verebilmeniz için oldukça uygun bir saattir. Fakat spor tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. Düzenli spor yapıyor ve zayıflayamıyorsanız aşırı besin tüketiyorsunuz demektir. Bu yüzden spor yaparken diyetinize de dikkat etmelisiniz.

Göbek Zayıflama Hareketleri

 • Yere sırt üstü uzanarak dizlerinizi yarım bükün. Ellerinizi ensenizde birleştirin ve derin bir nefes aldıktan sonra belinizden doğrularak kafanızı bacaklarınıza mümkün olduğunca yanaştırmaya çalışın ve tekrar sırtüstü pozisyonuna dönün. Bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapmaya devam edin. İlk günlerde aşırı yüklenmemeye özen gösterin. Çünkü egzersiz yaparken fazla hissetmesiniz de teriniz soğuduktan sonra çok yorulduğunuzu göreceksiniz. Aşırı yüklenirseniz beliniz tutulur. Günler geçtikçe kontrollü olarak hareketlerinizi artırın.
 • Ayakta dik dururken ellerinizi bacaklarınızın tam yanına sallayın. Sırayla bir sağ tarafa eğilin bir sol tarafa eğilin ve her eğildiğinizde elinizi diz hizasının altına getirmeye çalışın. Bu hareketleri yaparken kesinlikle dik durmalısınız. Sırtınızı öne eğerseniz tam verim alamazsınız. Bu hareketi düzenli olarak yaptığınız taktirde göbeğinizin yanlarının zayıfladığını olacaksınız. Her geçen dün bu hareketin sayısını artırarak devam edin.
 • Ayakta dik durarak bacaklarınızı yanlara açın. Bir oklava boynunuzun üzerine koyun ve ellerinizle o oklavayı yukarıda tutun. Belden altınız hiç hareket etmeden sabit bir şekilde kalsın. Belden üst tarafınızla bir sağa bir sola dönün. Sağa ve sola dönüşlerde mümkün olduğu kadar arkaya doğru bakmaya çalışın. Ne kadar arkaya yanaşırsanız o kadar verim alırsınız.
 • Yere sırt üstü uzanırken elleriniz yanlarınızda olsun. Sadece poponuz yere değecek şekilde belden üstünüzü ve dizlerinizi yukarıya kaldırarak kafanızı ve dizlerinizi birleştirmeye çalışın ve tekrar indirin. Tempolu bir şekilde bu hareketi yapmaya devam edin.
 • Yere sırt üstü uzanarak boynunuzu hafifçe kaldırın. Bacaklarınızı kırıp ellerinizi yukarı kaldırın. Ellerinizi indirdiğinizde bacaklarınızı uzatın.

Kalça Zayıflama Hareketleri

 • Ayakta dik pozisyonda durarak ellerinizi öne uzatın. Bacaklarınızı hafifçe açın ve gözleriniz parmaklarınıza odaklansın. Ellerinizi ne aşağı indirin ne de yukarı kaldırın. Bu pozisyonda iken dizlerinizi kırarak eğilin. Yere yaklaştıktan sonra tekrar kalkın. Bu hareketin sayısını her gün artırarak devam edin. Bir süre sonra bu hareketin kalçanızı zayıflattığını göreceksiniz.
 • Yerde kedi gibi emekleme pozisyonu alın. Kollarınız dik dursun. Sağ bacağınızı geriye doğru yere paralel seviyeye getirin. Ayağınızı bir aşağı indirin bir yukarı kaldırın. Aynı hareketi sonra sol bacağınız için yapın.
 • Sırtüstü yatarak bacaklarınızı dimdik tutun ve hafif yukarı kaldırın. Belden üst kısmınız yerde kalacak şekilde iki bacağınızı da yanlara açıp kapatın. İki bacağınızı da ayrı ayrı da yapabilirsiniz. Önce sağ bacağınızı yana açıp tekrar orta hatta getirerek bir müddet yaptıktan sonra sol bacağınızı aynı şekilde yapın.
 • Yana yan şekilde yatarak altta kalan elinizle başınızı yukarıda tutun. Her iki bacak üst üste pozisyondayken üstteki bacağınızı havaya kaldırıp indirin. Daha sonra ters dönerek diğer bacağı çalıştırın.

Bel Zayıflama Hareketleri

 • Düz bir seminde oturarak ayak tabanlarını yere koyun ve dizinizi kırın. Göğüs hizasında elinizle bir top tutun. Öne eğilmeden topu önce sağ tarafa çevirin. Bu sırada başınız ve boynunuz ters istikamete baksın. Sonra topu merkeze getirin ve sola çevirdiğinizde başınız ve boynunuzu sağ tarafa dönderin.
 • Yerde sağ tarafınıza yan yatın. Sağ kolunuzu sağ tarafa düz uzatın. Dizleriniz hafif bükük olsun. Sol kolunuz başınızın üzerinde bulunsun. Sol kolunuzdan destek alarak kalçadan belinizi kaldırın ve indirin. Aynı hareketi diğer tarafa dönerek sol tarafınıza uygulayın.
 • Ayakta bacaklarınızı yanlara açın ve sağ elinizle sol ayak parmaklarına değin. Ardından sol elinizle sağ ayak parmaklarınıza değin. Seri bir şekilde bu hareketi yapmaya devam ederseniz belinizin ne kadar inceldiğini zamanla göreceksiniz. Bel inceltme ve zayıflatma hareketlerinden en önemlisi bu harekettir.
 • Şayet koşu bandınız varsa ön kısmını 20 derece yukarı kaldırarak 15 dakika yokuş yukarıya doğru yürüyün. Hem bu hareket yüksek miktarda kalori yaktırmaktadır.
 • Ayaktayken veya yatar pozisyonda karnınızı içeri çekip 30-60 saniye bekledikten sonra dışarı çıkarın. Düzenli olarak yapılan bu hareketle beliniz bir ayda 1 cm kadar incelir.

Bacak Zayıflama Hareketleri

 • Bir sandalye üzerine oturun ve sandalye ile belinizin arasında boşluk kalmasın. Kalçanızı sandalyeye sabitleyin ve bacaklarınızı kalça seviyesine kaldırıp indirin. Bu hareket hem üst bacak hem de alt bacak kaslarının çalışmasını sağlayacaktır.
 • Evde step tahtanız varsa onu kullanabilirsiniz yoksa düz bir tahta bulabilirsiniz. Step tahtasına önce sağ ayakla çıkın sonra sol ayağınızı çıkarın. Ardından sağ ayağınızı indirin sonra sol ayağınızı indirin. Tempolu bir şekilde tahta üzerine çıkıp inin. Bu hareket hem bacaklarınıza kas yapacak hem de bacak zayıflama hareketlerinden biridir. Çünkü bu harekette yüksek kalori harcanır.
 • Bir sandalyenin önünde tek tarafınıza doğru yan yatın. Üstte kalan ayağınızı sandalyenin üzerine çıkarın ve altta kalan bacağı yukarı aşağı kaldırın. Ardından diğer bacağınızı aynı şekilde çalıştırın.
 • Yere sırt üstü yatın ve ellerinizle kalçadan destek alarak ayaklarınızı kaldırarak bisiklet çevirir gibi ayaklarınızı çevirin. Bacak kası yapmanın en iyi hareketlerinden biride budur.
 • Düz bir zemin üzerine oturarak bacaklarınızı uzatın. Bileklerinizin üzerine bir ağırlık koyarak yukarı kaldırıp indirin. Bu ağırlık çalışması ile bacak kaslarınız kasılacak ve kas yapmış olacaksınız.
Son Güncelleme : 01.09.2018 13:03:36
Zayıflama Hareketleri ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Sayfayı Düzenle Düzenleme Geçmişi

Zayıflama Hareketleri Yorumları

şifre Kırmızı sayı

1 Yorum Yapılmış "Zayıflama Hareketleri"
Evde yediklerime dikkat ederek zayıfmak için uğraşıyorum. Yaptığım diyetlerin yanı sıra sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ne gibi egzersizler yapmam gerekiyor
Nafile . 29.08.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Kayısı Çayı Zayıflatırmı
Kayısı Çayı Zayıflatırmı
Kayısı çayı zayıflatır mı, kalp ve gözleri korumakta yabancı ve lif etkilerine karşı mücadele hastalıklarına karşı kullanılabilen önemli ve faydaları çok olan bir besin kaynağıdır. Kayısının içerisinde yüksek seviyede beta ve karoten aktivite bulunur...
Spiral Kilo Aldırırmı
Spiral Kilo Aldırırmı
Spiral kilo aldırırmı, Kadınlarda vajina içine yerleştirilen bir çeşit doğum kontrol yöntemidir. Spiraller'in bakır ve hormonal ilaçlardan oluşan iki çeşidi vardır. Rahim içindeki işlevi erkek tohum hücrelerinin, kadının yumurtalıklarında döllenmesin...
Ballı Süt Kilo Aldırırmı
Ballı Süt Kilo Aldırırmı
Ballı süt kilo yapar mı? Bir çok diyetisyen ve beslenme uzmanının görüşlerine göre özellikle tek başına tüketilen içerisine şeker, kakao gibi katkılar eklenmediği sürece yarım veya tam yağlı sütler kesinlikle kilo aldırmamaktadır. Bununla birlikte iç...
Diyet Patlıcan Yemeği
Diyet Patlıcan Yemeği
Diyet Patlıcan Yemeği, Kilo günümüzde kadınlı erkekli herkesin ortak sorunudur. Kilo alımına kimi zaman psikolojik şartlardan olsada bir çoğumuzun düzensiz beslenmesinden kaynaklanır. Özellikle ev yemekleri yemeyip hazır gıdalar yememiz kilo alımını ...
3 Ayda 15 Kilo
3 Ayda 15 Kilo
3 ayda 15 kilo, diyet programı en sağlıklı şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Uygulanan diyet programlarıyla ayda 4,5-5 kilo verilmesi uzmanlar tarafından desteklenen bir uygulamadır. Yapılan diyetin günlük 45 dakikalık yürüyüşlerle desteklen...
Folik Asit Kilo Aldırırmı
Folik Asit Kilo Aldırırmı
Folik asit kilo aldırır mı? Bu soruya cevap vermek için folik asidin yapısını ve nelere etki ettiğini bilmemiz gerekiyor. Folik asidin diğer adı B9 vitaminidir. Bu vitamin suda çözülen bir vitamin olup vücut metabolizmasının normal bir şekilde iş...
Diyet Listesi 18 Yaş
Diyet Listesi 18 Yaş
Diyet Listesi 18 yaş, öncelikle 18 yaş kilo almak için ideal bir yaş grubu olmaktadır. Bu kadar kritik bir dönemlerde gençlerin kilo almaması ve yağ sorunları ile karşılaşmamaları için tükettikleri besinlere biraz dikkat etmeleri gerekir. Son zamanla...
Gizli Şeker Diyeti
Gizli Şeker Diyeti
Gizli şeker diyeti, açlık kan şekerinin 100-126 mg/dl arasında olması durumunda gizli şeker tanısı konan kişilerin tedavi olması için diyet yapması gerekir. Bu rahatsızlığın sonrası şeker hastalığı olduğundan, bundan korunmak için metabolizma diyeti ...
Kolonoskopi Diyeti
Kolonoskopi Diyeti
Kolonoskopi diyeti, kalın bağırsakların incelemesi olan kolonoskopik incelemenin tam ve güvenli bir biçimde yapılabilmesi için, kalın bağırsakların temizlenmesi gerekir. Temizliğin sağlanabilmesi için, yapılacak kolonoskopiden üç gün önce uygulanacak...
Fil Diyeti
Fil Diyeti
Fil diyeti, lenf kanallarının iltihaplanarak şişmesine neden olan fil hastalarının uygulamaları gereken diyettir. Kol, el, bacak, memeler veya cinsel organların şişmesine sebep olan hastalık doktor, psikolog ve diyetisyen eşliğinde yapılan tedavilerl...
Adaçayı Zayıflatırmı
Adaçayı Zayıflatırmı
Adaçayı zayıflatır mı konusuna verilebilecek en mantıklı cevap evettir çünkü normalde birçok yönden faydası olan adaçayının temel özelliklerinden biri toksinler ve ödem gibi vücuda zararlı maddeleri vücutta birikmelerini önleyerek hızla uzaklaştırılm...
Polikistik Over Diyeti
Polikistik Over Diyeti
Polikistik over diyeti, polikistik over hastaları aşırı miktarda tatlı yeme isteği duyan, hızla kilo alabilen ve adet bozukluğu bulunan kişilerdir. Hastaların çoğunda prolaktin hormonu yüksekliği ve insülin direnci vardır. Bu yüzden bu hastaların zay...

 

Kayısı Çayı Zayıflatırmı
Spiral Kilo Aldırırmı
Ballı Süt Kilo Aldırırmı
Diyet Patlıcan Yemeği
3 Ayda 15 Kilo
Folik Asit Kilo Aldırırmı
Diyet Listesi 18 Yaş
Gizli Şeker Diyeti
Kolonoskopi Diyeti
Fil Diyeti
Adaçayı Zayıflatırmı
Polikistik Over Diyeti
Su Orucu Diyeti
Gastrit Diyeti
Rus Diyeti
13 Yaş Diyet Listesi
Diyet Sütlü Tatlılar
Gaps Diyeti
Bergüzar Korel Diyeti
Nar Kilo Aldırırmı
3 Günlük Protein Diyeti
Aylık Diyet Listesi
Diyet Kek Tarifi
Amerikan Kalp Vakfı Diyeti
Haftalık Diyet Listesi
Açlık Otu Zayıflatırmı
Diyet Mantar Yemekleri
5 Günde 15 Kilo
Üzüm Kilo Yaparmı
Diyabet Diyeti
Popüler İçerik
Su Orucu Diyeti
Su Orucu Diyeti
Su orucu Diyeti: ülkemizde fazla bilinmeyen, fakat yurt dışında özellikle obezitenin çok fazla yaygın olduğu ülkelerdeki bazı kliniklerde uygulanmakta...
Gastrit Diyeti
Gastrit Diyeti
Gastrit diyeti, sindirimi kolay ve hafif aroması olan besinleri içermektedir. Mide iç yüzeyinin iltihaplanması olan gastrit, her yaşta insanı etkileye...
Rus Diyeti
Rus Diyeti
Rus diyeti 2 ayda 15 kilo verdirebilen bir diyet listesidir. Rus diyeti ile hiç açlık hissetmeden kolaylıkla kilo vermek mümkün olmaktadır. Rus diyeti...
13 Yaş Diyet Listesi
13 Yaş Diyet Listesi
13 yaş diyet listesi ile en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız sıkılmadan ve enerjilerinden yoksun kalmadan istedikleri kiloya rahatlıkla ulaşabi...
Diyet Sütlü Tatlılar
Diyet Sütlü Tatlılar
Diyet sütlü tatlılar, kilo vermek için diyet uygulayanlar ya da kilo kontrolü yapan kişiler tatlı tüketiminden kaçınır. Diyet zamanlarında tatlı özell...
Gaps Diyeti
Gaps Diyeti
Gaps Diyeti, Otizm, hiperaktivite ile dikkat eksikliği, disleksi, dispraksi, depresyon, şizofren, obsesif kumpulsif bozukluklar, epilepsi gibi psikiya...
Bergüzar Korel Diyeti
Bergüzar Korel Diyeti
Bergüzar Korel diyeti ile fazla kilolarınıza son verebilirsiniz. Karadayı dizisiyle gündeme gelen ve diziye başlamadan önce uygulayarak müthiş sonuç...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Kayısı Çayı Zayıflatırmı
Spiral Kilo Aldırırmı
Ballı Süt Kilo Aldırırmı
Diyet Patlıcan Yemeği
3 Ayda 15 Kilo
Yemek
Neden?
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yemek
Neden?
Yardım Sayfaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Nisan - 2019