diyetform.com
diyet

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarBölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, daha çok karın, bel ve basen bölgesinde biriken yağlanmalar kişileri bölgesel zayıflama yöntemlerine itebilir. Fakat tek bölgede oluşan yağlanmalara yönelerek sorunlu bölgeyi yağlanmadan kurtarabilecek henüz geliştirilmiş bir diyet programı yoktur. Bölgesel zayıflama sağlamak pek kolay değildir. Bölgesel zayıflamayı sağlayabilecek bir diyet olmadığı gibi, bu bölgelerdeki yağları eritecek piyasaya sunulmuş ilaçlardan da bu konu hakkında faydalanabilmek pek mümkün değildir.

Bayanlarda karın bölgesi ölçümü yapıldığında 80 santimetreyi, erkeklerde ise 90 santimetreyi geçmişse bu bölgede yağlanma söz konusu demektir. Bölgesel yağlanmaya neden olan en önemli faktöre beslenme alışkanlıklarıdır. Eğer günlük alınması gerekenden daha fazla kalori alınıyorsa bölgesel olarak kilo alımı kaçınılmaz olur. Aşırı yağ tüketimi, karbonhidrat ağırlıklı beslenme, alkol ve aşırı şekerli gıdalar vücutta yağ birikintilerine neden olabilir. Aynı şekilde hareket azlığı yağlanmayı tetikleyen bir diğer faktördür.

Hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olan kişilerin, tükettiği gıdaları yakmak için ekstra çaba sarf etmesi gerekir. Çünkü yakılamayan yağlarda bölgesel olarak vücuda kilo olarak dönüş yapar. Bölgesel zayıflama sağlamak için, örneğin bel bölgesine toplanan yağları yok etmek için yalnızca o bölgeye yönelmek yanlış bir davranıştır. Vücut bir bütündür ve bütün olarak ele alınmalıdır. Bu nedenle uygulanacak diyetler tüm vücudu kapsamalıdır. Diyet bilinçli ve doğru bir şekilde yapılıyorsa istenilen sonuca ulaşmak daha kolay olur. Doğru uygulanan diyetlerde sabır ile beraber istenilen incelme sağlanabilir.

Uygulanan diyetlerde amaç günlük alınan kalori miktarını daha aza çekmektir. Dolayısı ile vücut yeteri kadar enerji alamayarak, depoladığı yağlardan enerji ihtiyacını giderecektir. Bölgesel zayıflama sağlamak için vücuda ve yaşa uygun bir diyet programı seçilmeli ve diyet mutlaka sorunlu bölgeyi harekete geçirecek egzersiz programı ile desteklenmelidir. Karın bölgesinde yağlanma yaşayan bir kişi uygun bir diyet programı ile karın bölgesini çalıştıracak bir egzersiz ile bölgesel zayıflama sağlayabilir. Egzersizler ayrıca yağ yakılan bölgelerde oluşabilecek sarkmaların önüne geçer. Deri ve kaslarda büyük oranda sıkılaşma sağlanabilir. Egzersiz, yürüyüş ve düzenli yapılan bir diyet programı ile bölgesel zayıflama sağlanabilir ve ideal kiloya daha kolay ulaşılabilir.

Bölgesel Zayıflama

Ayrıca bölgesel zayıflamaya yardımcı olan bazı besinler vardır. Bu besinler günlük beslenme programına eklendiği takdirde bölgesel zayıflama sağlanabilir.

Bölgesel Zayıflamaya Yardımcı Besinler Nelerdir?

Yeşil Çay: Yeşil çay diyet listelerinde sıkça yer verilen bitkisel bir çaydır. Metabolizmayı ve karaciğerin yaktığı yağ oranını hızlandırıcı bir etkisi vardır.

Yumurta: Haşlanarak tüketilen yumurta kas sağlığı için faydalıdır. Obeziteyle savaşmak için ve yağ yakımını hızlandırmak için günde 1 tane haşlanmış yumurta tüketilebilir.

Zeytin: Kolesterolü düşürücü özelliğinin yanı sıra obezite ile savaşmak içinde faydalanılabilecek bir besindir.

Beyaz Et: Bölgesel zayıflamak amacı ile uygulanan diyet listelerinde beyaz ete sıkça yer verilmelidir. Beyaz etin bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve obeziteyle mücadele etme gibi bir özelliği vardır.

Acı Biber: Kırmızı acı biberin vücut ısısını arttırıcı bir etkisi vardır. Bu etkisi ile vücutta yağ yakımını hızlandırır. İçeriğinde bulunan ve bibere acılığı veren madde kan dolaşımını arttırarak yağ yakımına yardımcı olur.

Tam Tahıllı Ekmek: Tam tahıllı ekmek vücutta yağ birikmesini önleyici bir etkiye sahiptir. Ayrıca kanser ve obezite ile savaş için tam tahıllı ekmek tüketilebilir.

Greyfurt: Greyfurt tek başına bir diyet türüdür. Greyfurt yağ yakıcı özelliği ile birçok diyette de yer almaktadır. Bünyesinde barındırdığı C vitamini sayesinde vücudu hastalıklara karşı koruyarak, karın bölgesinde biriken yağların yakımını hızlandırır.

Kivi: Kivi iştahı bastıracak etkisi ile yine çoğu diyet programında yer alan bir meyvedir. Kan şekerini ayarlayıcı ve yağ yakıcı özelliği ile bölgesel zayıflamak için kividen yardım alınabilir.

Karpuz: Kalori yönünden oldukça düşük ve lezzetli bir meyve olan karpuzun yağ yakıcı özelliği de bulunmaktadır. Özellikle bölgesel zayıflama için uygulanan diyet programlarına mutlaka eklenmesi gerekir.

Ananas: Yine yağ yakıcı özelliği olan meyvelerden biri de ananastır. İçerisinde yer alan bileşenler bölgesel yağların yakımında oldukça önemli rol oynar.

Yayınlanma Tarihi : 29.11.2014 08:08:44

Bölgesel Zayıflama Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Bölgesel Zayıflama"


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kilo Aldırıcı

Kilo aldırıcı, kullanmanın kilo almaya oldukça büyük katkısı vardır. Kilo Almak için kişinin günlük harcadığı kaloriden daha fazlasını kazanması gerekir. Çünkü vücudumuzun yeni bir doku meydana getirebilmesi için enerjiye ihtiya...

Hamilelikte Diyet

Hamilelikte diyet yapmak uzman tarafından pek tavsiye edilmediği gibi bebeğin sağlığını da tehlikeye atabilecek bir eylemdir. Bu nedenden ötürü eğer anne adayının normalden fazla kilo potansiyeli var ise gebelik sürecinden önce ve...

Hamile Diyeti

Hamile diyeti, hamilelik döneminde genel olarak kadınlara diyet yapma ya da herhangi bir diyet programı uygulaması önerilmemektedir. Kadınların yapması gereken gebelikten önceki dönemde uygulayacakları diyet ve egzersiz programlar...

Hızlı Zayıflama

Hızlı Zayıflama, Zayıflamak herkesin isteğidir. Değişen yaşam koşulları ve yaşın ilerlemesiyle bünye kilo almaya başlar. Ancak doğanın şartları böyle diye buna müsaade etmek doğru değildir. Oysa hayatın en güçlü hissi açlıktır ve...

Gebelikte Kilo Alımı

Gebelikte kilo alımı, Gebelikte kilo alımı anne ve anne karnındaki bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Tüm gebelik boyunca 9-12 kilo alınması normal kabul edilmektedir. Gebeliğe normal kilolardan daha fazla kilo ile başlanmışs...

Emzirirken Kilo Vermek

Emzirirken kilo vermek, emzirme döneminde beslenme bebeğin gelecekte sağlıklı olması ve anne sütünü arttırmak için oldukça önemli bir rol oynar. Gebelik döneminde anne karnındaki bebeğin gelişimi için uygulanan beslenme alışkanlık...

1 Ayda 10 Kilo

1 Ayda 10 kilo, 1 ay her na kadar uzun bir zaman gibi gelse de 10 kilonun siz de büyük değişimler yaratacağı aşikar... Özellikle hem hızlı hem de sağlıklı kilo vermek pek çok kilo problemi yaşayan kişiler için arzu ettiği bir duru...

Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo vermek için birçok diyet listesi geziyor internet sitelerinde.  Üç günlük diyet, beş günlük diyet, bir haftalık diyet, kahve diyeti, çorba diyeti gibi birçok diyet menülerine ulaşmak mümkündür. Fakat bu diyet listele...

Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı

Hamilelikte kaç kilo alınmalı, hamilelik döneminde alınan kilo oranı anne adayının fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Anne adayının gebelikten önceki kilosu, plasenta, genetik faktörler ve beslenme alışkanlıkları...

1 Haftada 10 Kilo

1 Haftada 10 kilo, Şok diyet listeleri ile kısa süre de hızlı kilo vermek mümkün. Özellikle doktor kontrolü ile verilen diyet listeleri kişilerin daha sağlıklı kilo vermelerine yardımcı olurken aynı zamanda da hızlı ve etkin ki...Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

diyet, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Aralık - 2017