diyetform.com
diyet

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarBölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, daha çok karın, bel ve basen bölgesinde biriken yağlanmalar kişileri bölgesel zayıflama yöntemlerine itebilir. Fakat tek bölgede oluşan yağlanmalara yönelerek sorunlu bölgeyi yağlanmadan kurtarabilecek henüz geliştirilmiş bir diyet programı yoktur. Bölgesel zayıflama sağlamak pek kolay değildir. Bölgesel zayıflamayı sağlayabilecek bir diyet olmadığı gibi, bu bölgelerdeki yağları eritecek piyasaya sunulmuş ilaçlardan da bu konu hakkında faydalanabilmek pek mümkün değildir.

Bayanlarda karın bölgesi ölçümü yapıldığında 80 santimetreyi, erkeklerde ise 90 santimetreyi geçmişse bu bölgede yağlanma söz konusu demektir. Bölgesel yağlanmaya neden olan en önemli faktöre beslenme alışkanlıklarıdır. Eğer günlük alınması gerekenden daha fazla kalori alınıyorsa bölgesel olarak kilo alımı kaçınılmaz olur. Aşırı yağ tüketimi, karbonhidrat ağırlıklı beslenme, alkol ve aşırı şekerli gıdalar vücutta yağ birikintilerine neden olabilir. Aynı şekilde hareket azlığı yağlanmayı tetikleyen bir diğer faktördür.

Hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olan kişilerin, tükettiği gıdaları yakmak için ekstra çaba sarf etmesi gerekir. Çünkü yakılamayan yağlarda bölgesel olarak vücuda kilo olarak dönüş yapar. Bölgesel zayıflama sağlamak için, örneğin bel bölgesine toplanan yağları yok etmek için yalnızca o bölgeye yönelmek yanlış bir davranıştır. Vücut bir bütündür ve bütün olarak ele alınmalıdır. Bu nedenle uygulanacak diyetler tüm vücudu kapsamalıdır. Diyet bilinçli ve doğru bir şekilde yapılıyorsa istenilen sonuca ulaşmak daha kolay olur. Doğru uygulanan diyetlerde sabır ile beraber istenilen incelme sağlanabilir.

Uygulanan diyetlerde amaç günlük alınan kalori miktarını daha aza çekmektir. Dolayısı ile vücut yeteri kadar enerji alamayarak, depoladığı yağlardan enerji ihtiyacını giderecektir. Bölgesel zayıflama sağlamak için vücuda ve yaşa uygun bir diyet programı seçilmeli ve diyet mutlaka sorunlu bölgeyi harekete geçirecek egzersiz programı ile desteklenmelidir. Karın bölgesinde yağlanma yaşayan bir kişi uygun bir diyet programı ile karın bölgesini çalıştıracak bir egzersiz ile bölgesel zayıflama sağlayabilir. Egzersizler ayrıca yağ yakılan bölgelerde oluşabilecek sarkmaların önüne geçer. Deri ve kaslarda büyük oranda sıkılaşma sağlanabilir. Egzersiz, yürüyüş ve düzenli yapılan bir diyet programı ile bölgesel zayıflama sağlanabilir ve ideal kiloya daha kolay ulaşılabilir.

Bölgesel Zayıflama

Ayrıca bölgesel zayıflamaya yardımcı olan bazı besinler vardır. Bu besinler günlük beslenme programına eklendiği takdirde bölgesel zayıflama sağlanabilir.

Bölgesel Zayıflamaya Yardımcı Besinler Nelerdir?

Yeşil Çay: Yeşil çay diyet listelerinde sıkça yer verilen bitkisel bir çaydır. Metabolizmayı ve karaciğerin yaktığı yağ oranını hızlandırıcı bir etkisi vardır.

Yumurta: Haşlanarak tüketilen yumurta kas sağlığı için faydalıdır. Obeziteyle savaşmak için ve yağ yakımını hızlandırmak için günde 1 tane haşlanmış yumurta tüketilebilir.

Zeytin: Kolesterolü düşürücü özelliğinin yanı sıra obezite ile savaşmak içinde faydalanılabilecek bir besindir.

Beyaz Et: Bölgesel zayıflamak amacı ile uygulanan diyet listelerinde beyaz ete sıkça yer verilmelidir. Beyaz etin bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve obeziteyle mücadele etme gibi bir özelliği vardır.

Acı Biber: Kırmızı acı biberin vücut ısısını arttırıcı bir etkisi vardır. Bu etkisi ile vücutta yağ yakımını hızlandırır. İçeriğinde bulunan ve bibere acılığı veren madde kan dolaşımını arttırarak yağ yakımına yardımcı olur.

Tam Tahıllı Ekmek: Tam tahıllı ekmek vücutta yağ birikmesini önleyici bir etkiye sahiptir. Ayrıca kanser ve obezite ile savaş için tam tahıllı ekmek tüketilebilir.

Greyfurt: Greyfurt tek başına bir diyet türüdür. Greyfurt yağ yakıcı özelliği ile birçok diyette de yer almaktadır. Bünyesinde barındırdığı C vitamini sayesinde vücudu hastalıklara karşı koruyarak, karın bölgesinde biriken yağların yakımını hızlandırır.

Kivi: Kivi iştahı bastıracak etkisi ile yine çoğu diyet programında yer alan bir meyvedir. Kan şekerini ayarlayıcı ve yağ yakıcı özelliği ile bölgesel zayıflamak için kividen yardım alınabilir.

Karpuz: Kalori yönünden oldukça düşük ve lezzetli bir meyve olan karpuzun yağ yakıcı özelliği de bulunmaktadır. Özellikle bölgesel zayıflama için uygulanan diyet programlarına mutlaka eklenmesi gerekir.

Ananas: Yine yağ yakıcı özelliği olan meyvelerden biri de ananastır. İçerisinde yer alan bileşenler bölgesel yağların yakımında oldukça önemli rol oynar.

Yayınlanma Tarihi : 29.11.2014 08:08:44

Bölgesel Zayıflama Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Bölgesel Zayıflama"


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur ile zayıflama, kişilerin diyet yapmasını kolaylaştıracak ve verilen kiloların korunmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu sayede uygulanacak diyetlerde zorlanmadan sonuç alınabilir. Kilo vermek yani zayıflamak herkes...

Hamile Diyeti

Hamile diyeti, hamilelik döneminde genel olarak kadınlara diyet yapma ya da herhangi bir diyet programı uygulaması önerilmemektedir. Kadınların yapması gereken gebelikten önceki dönemde uygulayacakları diyet ve egzersiz programlar...

Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum sonrası kilo verme, için kesinlikle acele etmeyin. Sabırla ve istikrarla sizlere yapılan önerilere uyduğunuz taktirde biraz geç de olsa eski formunuza kavuşabilirsiniz. Doğumdan sonra fazla kilo sendromuna girip hemen spo...

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı kilo verme yöntemleri için birçok diyet programları hazırlanmıştır. Asıl olan standart diyet programlarını uygulamak değil bünyenize uygun olan beslenme türünü seçerek alışkanlıklarınıza müdahale etmenizdir. Çünkü...

Ilık Su İçmek Zayıflatırmı

Ilık su içmek zayıflatır mı, Su içmenin zayıflama açısından faydalarını bilmeyen yoktur. Ama sıcak su içmenin faydalarını bilen fazla yoktur. Kişini sağlığı kadar ruhsal durumunu da etkileyen fazla kilolardan kurtulmanın en tab...

Emzirirken Kilo Vermek

Emzirirken kilo vermek, emzirme döneminde beslenme bebeğin gelecekte sağlıklı olması ve anne sütünü arttırmak için oldukça önemli bir rol oynar. Gebelik döneminde anne karnındaki bebeğin gelişimi için uygulanan beslenme alışkanlık...

Acil Zayıflama

Acil zayıflamak isteyenler için sizlere bir diyet reçetesi vereceğim. Uyguladığınız taktirde üç gün içerisinde 3-5 kilo arası zayıflayabilirsiniz. Kilo vermek için çok fazla zamanınız yok mu? Uzun süreli zayıflama diyetleri siz...

1 Haftada 2 Kilo

1 haftada 2 kilo, kilo vermek pek çok kişinin ortak problemlerinden biri olmuştur. Özellikle hazır gıdaların gün geçtikçe çoğalması ve kişilerin bu besinler ile beslenmeleri hızlı bir şekilde kilo almalarına ve yağ birikintiler...

1 Haftada 3 Kilo

1 haftada 3 kilo vermek size önereceğimiz diyet listesi ile hiç de zor olmayacaktır. Özellikle acilen kilo vermek isteyen kişiler için hızlı kilo verdiren şok diyetler kaçınılmaz olmaktadır. Lakin şok diyetler sağlık için de ço...

1 Haftada 5 Kilo

1 haftada 5 kilo, çoğu kişinin acil kilo vermesi gereken anlar olmuştur. Bu gibi zamanlarda şok diyet listelerini uygulamak gerekir. Şok diyetler sağlık açısından pek uygun olmasa da kısa zaman içinde fit bir görüntüye kavuşmak mü...Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

diyet, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Ekim - 2017